منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • هاست VPS چیست؟ انواع میزبانی وب VPS – وبلاگ VPScheap.NET

هاست VPS چیست؟ انواع میزبانی وب VPS – وبلاگ VPScheap.NET

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هاست VPS چیست؟ انواع میزبانی وب VPS – وبلاگ VPScheap.NET

سرور خصوصی مجازی (VPS) میزبانی است که یک محیط سرور اختصاصی را در یک سرور اشتراکی ایجاد می کند. VPS به دلیل ماهیت مقرون به صرفه آن در مقایسه با هاست اختصاصی محبوبیت پیدا کرده است. این سرور امن، قابل اعتماد است و عملکرد بهتری نسبت به هاست اشتراکی دارد. علاوه بر این، در VPS کاربر به سرور دسترسی پیدا می کند که به او اجازه می دهد بدون نیاز به تماس با ارائه دهنده هاست، هر برنامه ای را نصب کند و تغییراتی را انجام دهد.

VPS اغلب توسط ارائه دهندگان SaaS، برنامه نویسان، سازندگان بازی و شرکت هایی که به دنبال یک محیط پشتیبان امن و مقرون به صرفه هستند ترجیح داده می شود.

بهترین هاست ارزان VPS چگونه کار می کند؟

آیا با VMware یا Virtualbox آشنایی دارید؟ اگر بله پس ارزان ترین هاست VPS بر اساس همان اصل کار می کند. این به شما امکان می دهد یک سیستم عامل مجازی را از یک دستگاه واحد اجرا کنید. به عنوان مثال، اگر رایانه شما دارای سیستم عامل ‘X’ است اما همچنان می توانید سیستم عامل دیگری مانند ویندوز یا لینوکس را بدون پیکربندی مجدد یا راه اندازی مجدد سیستم خود اجرا کنید. همه این موارد از طریق هایپروایزر در VPS امکان پذیر است. این یک سخت افزار، سیستم عامل یا نرم افزار کامپیوتری است که یک ماشین مجازی را با جداسازی سخت افزار موجود از سیستم عامل و سایر برنامه ها اجرا می کند.

Hypervisor یک سیستم عامل مجازی به هر ماشین مهمان (وب سایتی که از VPS استفاده می کند) می دهد و سیستم عامل مهمان را اجرا می کند. چنین فرآیندی باعث استفاده بهینه از منابع کامپیوتری موجود مانند پهنای باند، چرخه های پردازنده و فضای حافظه می شود.

میزبانی VPS از سرورهای فیزیکی از طریق هایپروایزر استفاده می کند و سرورهای شبیه سازی شده (VM) را برای تمام وب سایت ها ارائه می دهد. مرکز فیزیکی معمولاً در یک مرکز داده وجود دارد که بیشتر به بخش های مجازی مختلف تقسیم می شود. هر بخش اجاره ای است و دارای یک محفظه سرور جداگانه است و بنابراین هر واحد به عنوان یک واحد جداگانه عمل می کند.

از طریق VPS می توان بدون پرداخت هزینه زیاد از مزایای سرورهای اختصاصی بهره مند شد. کاربران می توانند هر نرم افزاری را نصب کرده و در سیستم عامل اجرا کنند. نرم افزار هر کاربر به طور جداگانه بدون تداخل با عملکرد سایر کاربران نصب می شود.

انواع مختلف هاست VPS

vps مدیریت نشده

در این VPS، ارائه دهنده میزبانی وب تنها مسئولیت نصب سیستم عامل را بر عهده دارد، به عنوان مالک سایت شما باید از سایر جنبه های سرور مراقبت کنید که عبارتند از:

 • نصب نرم افزار، کنترل پنل و مدیریت به روز رسانی نرم افزار.
 • نظارت بر تهدیدات امنیتی، نصب وصله های امنیتی و رفع مشکلات خطا.
 • در صورت خرابی یا قطعی سخت افزار، کاربر باید همه چیز را بدون انتظار پشتیبانی از هاست مدیریت کند.
 • نگهداری و پیکربندی سرور از جمله به روز رسانی هایی که ممکن است نیاز به دیدن داشته باشید.
 • کاربر تنها مسئول راه اندازی خدمات پشتیبان گیری سایت است.

VPS مدیریت شده

صاحبان سایت هایی که از نظر فنی مهارت ندارند یا کارکنان کمی دارند می توانند با VPS مدیریت شده استفاده کنند. در این، بیشتر موارد از جانب شما توسط متخصصان فناوری اطلاعات انجام می شود. آنها مسئول نگهداری صحیح سرور و مراقبت از همه چیز هستند. در زیر برخی از جنبه ها آورده شده است
آنچه می توانید از یک ارائه دهنده میزبانی وب انتظار داشته باشید:

 • راه اندازی اولیه سرور: در هنگام راه اندازی شبکه VPS باید چند مرحله رعایت شود. این شامل نصب کنترل پنل، سیستم عامل، نرم افزار سرور و نصب برنامه می باشد.
 • به روز رسانی ها: تیم حرفه ای از تمام به روز رسانی های سیستم مراقبت می کند و سرور را مطابق با نیاز شما تنظیم می کند.
 • وصله امنیتی: حرفه ای ها وصله های امنیتی و سرورهای اصلی را نصب می کنند
 • نظارت: خرابی سخت افزار یا حمله مخرب توسط متخصصان شناسایی می شود.
 • پشتیبان گیری خودکار: اگر مشکلی در وب سایت پیش آمد، می توانید نسخه قبلی را بازیابی کنید.

معاوضه اصلی بین میزبانی VPS مدیریت شده و مدیریت نشده هزینه در مقابل انعطاف پذیری است. VPS مدیریت نشده بسیار ارزان تر از VPS مدیریت شده است، اما برای مراقبت از همه چیز باید از نظر فنی سالم باشید. اگر این شرط نیست، پس بهتر است افراد حرفه ای را استخدام کنید تا از وب سایت خود در برابر حملات احتمالی محافظت کنند و آن را به خوبی اجرا کنند.

مزایای میزبانی VPS

سرورهای VPS به کاربران این امکان را می دهند که مانند ماشین مجازی خودشان بدون سرمایه گذاری روی سرور اختصاصی عمل کنند. برخی از مزایای هاست VPS را به ما اطلاع دهید:

سفارشی سازی: از طریق VPS کاربران سیستم عامل خود را خواهند داشت و بنابراین می توانند آن را مطابق با نیاز خود سفارشی کنند. اگر برنامه های سرور خود را مانند PHP به MySQL، Apache دارید، سفارشی سازی می تواند بر اساس نیاز سرور انجام شود.

کنترل: در حین نصب برنامه همیشه لازم است که سیستم را مجددا راه اندازی کنید تا فرآیند نصب نهایی شود. حتی اگر سرور VPS را به اشتراک بگذارید، این امکان برای شما وجود دارد که بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران، سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید.

ارزان: شبکه VPS در مقایسه با سرورهای اختصاصی مقرون به صرفه است.

نتیجه

بنابراین، دریافت کنید میزبانی وب ارزان vps حالا او با VPS شما نه تنها از فضای ذخیره سازی و پهنای باند عظیم لذت خواهید برد، چنین میزبانی می تواند تقاضای سایت شلوغ شما را برآورده کند. برنامه های میزبانی VPS از شرکت های معتبر را بررسی کنید و از ویژگی هایی که ارائه می دهند مطلع شوید.

فیس بوکتوییترredditپینترستلینکدینهمخوانی داشتن