منو سایت

مزایای انتخاب KVM VPS – وبلاگ VPScheap.NET

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مزایای انتخاب KVM VPS - وبلاگ VPScheap.NET

فن‌آوری‌های مجازی‌سازی دنیای میزبانی و سرورها را به طور کلی متحول کرده است، با ارائه یک روش بسیار ساده و مؤثر برای تهیه یا کنار گذاشتن سرورهای تقریباً هر اندازه با مقیاس‌پذیری بی‌نظیر.

سرورهای ابری بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانند تقریباً هر نوع سیستم عامل نصب شده بر روی هاست را در خود جای دهند.

امروزه شرکت های زیادی وجود دارند که محصولات مجازی سازی کسب و کار را ارائه می دهند، اما همه آنها واقعاً تنها به چند فناوری اصلی متکی هستند. سرورهای مجازی از طریق یک هایپروایزر با هاست ارتباط برقرار می کنند که به عنوان رابط بین ابر و منابع سخت افزاری آن عمل می کند.

امروزه، اکثر ارائه دهندگان از یکی از چهار هایپروایزر اصلی منبع باز موجود استفاده می کنند: KVM، XEN، vSphere (توسعه یافته توسط VMware) و Hyper-V مایکروسافت. همه آنها نقاط قوت متفاوتی دارند، اما هایپروایزرهای KVM بهترین هستند، ما در این مقاله مزایای آنها را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

KVM (مجازی سازی مبتنی بر هسته)

پس از اینکه اینتل (VT-x) و AMD (AMD-V) پشتیبانی از مجازی‌سازی سخت‌افزاری را در پردازنده‌های خود پیاده‌سازی کردند، مجازی‌سازی مبتنی بر هسته برای ایجاد این ویژگی‌ها توسعه یافت.

امروزه توسط Red Hat، شرکتی که مهمترین توزیع های تجاری لینوکس و همچنین CentOS پر استفاده را ارائه می کند، نگهداری می شود.

هایپروایزرهای KVM از یک ماژول ساخته شده در هسته سیستم عامل استفاده می کنند که به آنها امکان دسترسی به ویژگی های مجازی سازی CPU را می دهد. این ماژول به سرعت توسط صنعت پذیرفته شد و از نسخه 2.6 در هسته اصلی لینوکس گنجانده شد.

این رویکردی متفاوت از رویکردی است که توسط فناوری‌های رقیب استفاده می‌شود. برای مثال XEN اصلا از هسته استفاده نمی کند و در واقع خارج از سیستم عامل میزبان عمل می کند، در حالی که سایر هایپروایزرها به طور کامل از CPU تقلید می کنند.

از طریق ماژول هسته، ماشین‌های KVM به کلیه خدمات اساسی ضروری مانند مدیریت فرآیند، تخصیص حافظه، عملیات I/O و غیره دسترسی مستقیم دارند. این عملکرد سرور مجازی برتر و همچنین چندین ویژگی کلیدی که در سایر هایپروایزرها یافت نمی شود را ارائه می دهد.

هر محیط مجازی KVM با منابع و سخت افزار مجازی خود مانند ذخیره سازی، کارت های گرافیک یا آداپتورهای شبکه کاملاً ایزوله و ایمن است.

مزایای KVM Hypervisor

با کار مستقیم با هسته، KVM اغلب به عنوان یک هایپروایزر فلزی خالی توصیف می شود. در مقایسه با سایر فناوری‌هایی که از منابع سخت‌افزاری مشابهی استفاده می‌کنند، این به عملکرد بهتری تبدیل می‌شود.

دسترسی مستقیم به منابع همچنین امکان تغییر اندازه بسیار سریع ماشین‌های مجازی را فراهم می‌کند، که تنها به حداقل زمان از کار افتادگی نیاز دارد تا تعداد هسته‌های CPU، مقدار RAM یا فضای ذخیره‌سازی دیسک را در خود جای دهد.

ماشین های مجازی به عنوان فرآیندهای معمولی لینوکس تحت یک محیط سیستم عامل معمولی اجرا می شوند. در نتیجه، آنها مجموعه کاملی از ویژگی‌های سیستم میزبان را ارائه می‌کنند و از آخرین فناوری‌های موجود در هسته لینوکس پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال، هر فایل سیستمی که توسط لینوکس پشتیبانی می شود را می توان روی یک سرور مجازی پیکربندی کرد.

کار مستقیم با هسته نیز برخی از ویژگی های امنیتی بسیار مهم را فعال می کند. لینوکس بهبود یافته امنیتی (SELinux) در تمام ماشین های مجازی فعال می شود، در حالی که ارتباط بین آنها به شدت کنترل می شود.

در بالای آن لایه امنیتی دیگری به نام sVirt اجرا می‌شود که اجازه می‌دهد قوانین کنترل دسترسی اجباری (MAC) روی ماشین‌های مجازی با مرزها و محدودیت‌های امنیتی به خوبی تعریف شده اعمال شود.

در نتیجه، هایپروایزرهای KVM برخی از سخت ترین گواهینامه های امنیتی، از جمله ارزیابی گواهینامه سطح 4+ (EAL4+) مورد نیاز دولت ایالات متحده را به دست آورده اند.

هایپروایزرهای KVM کنترل کاملی بر سرور و منابع سخت افزاری آن فراهم می کنند. این بدان معناست که ماشین های مجازی می توانند از هر نوع سیستم عامل، از جمله هسته های سفارشی مورد نیاز برای برخی برنامه ها استفاده کنند.

از آنجایی که ماشین‌ها کاملاً ایزوله هستند، بسیاری از هسته‌های مختلف می‌توانند همزمان در حال اجرا باشند. Hypervisor همچنین قادر به شبیه سازی ویژگی های CPU مدرن است که توسط پردازنده واقعی پشتیبانی نمی شود. کانتینرها به صورت بومی پشتیبانی می شوند، از جمله Docker.

سرورهای KVM همچنین یک API با گزینه‌های غنی ارائه می‌کنند که به ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا از راه دور پیکربندی و تهیه شوند. این توسط تمام پلتفرم های تامین کننده اصلی استفاده می شود، که ابزارهای خود را برای ارائه گزینه های بیشتر توسعه داده اند.

یکی دیگر از مزایای مهم KVM VPS زمان بسیار سریع مهاجرت است. ماشین‌ها را می‌توان هم به‌صورت آفلاین و هم به‌صورت آنلاین، بدون خطر از دست دادن داده‌ها و خرابی‌های قابل‌توجه منتقل کرد. می توان به سروری با معماری CPU متفاوت مهاجرت کرد و حتی آن را از طریق یک سرویس خارجی مانند SSH هدایت کرد.

ماشین‌های KVM بسیار انعطاف‌پذیر هستند و می‌توان منابع مجازی اضافی و همچنین دستگاه‌های PCI مجازی را به صورت زنده اضافه کرد. همچنین می توان ورودی/خروجی دیسک را در هر زمان و بدون خرابی تنظیم کرد.

یکی از معایب رایج انتخاب KVM VPS قیمت بالای آن در مقایسه با سایر سرورهای مجازی با ویژگی های زیر است.

این دیگر مشکلی نیست، زیرا اخیراً برنامه های ارزان KVM VPS راه اندازی شده است که عملکرد کامل را با قیمت بسیار ارزان ارائه می دهد.

برنامه های KVM ما از 2 تا 6 هسته CPU و حداکثر 12 گیگابایت رم شامل شبکه های بدون اندازه و آدرس های IPv4 و IPv6 متغیر است. به یک راه حل سفارشی نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

فیس بوکتوییترredditپینترستلینکدینهمخوانی داشتن