منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین جایگزین برای Putty در ویندوز 10 – وبلاگ VPScheap.NET

بهترین جایگزین برای Putty در ویندوز 10 – وبلاگ VPScheap.NET

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین جایگزین برای Putty در ویندوز 10 - وبلاگ VPScheap.NET

از آنجایی که Putty بسیار کوچک است و نصب و استفاده از آن آسان است، سال هاست که Putty محبوب ترین کلاینت SSH ویندوز بوده است.

این بسیار سبک وزن است و می تواند بسیاری از پروتکل های دسترسی از راه دور شبکه مانند SCP، SFTP، Telnet یا سریال را کنترل کند، که آن را برای مدیران سیستم و مهندسان شبکه ایده آل می کند.

با این حال، PuTTY محدودیت‌های خود را دارد و بسیاری از گزینه‌های دیگر برای افرادی که به غیر از اتصال اولیه به ویژگی‌های بیشتری نیاز دارند، در دسترس است. در این مقاله بهترین جایگزین های PuTTY را که می توان در محیط ویندوز 10 استفاده کرد، مورد بحث قرار خواهیم داد.

بتونه فوق العاده

از آنجایی که PuTTy بسیار محبوب است، جای تعجب نیست که یکی از بهترین جایگزین ها برای آن اپلیکیشنی است که عملکرد آن را گسترش دهد.

Super PuTTY کاملاً با PuTTY سازگار است و برای اجرای واقعی آن باید نصب شود. تمام تنظیمات تعریف شده در PuTTy از جمله اطلاعات جلسه و کلیدهای SSH را به ارث می برد، اما برخی از ویژگی های جدید بسیار مفید را اضافه می کند.

از چندین پروتکل ارتباطی اضافی پشتیبانی می کند و رابط آن را می توان کاملاً سفارشی کرد و مدیریت چندین جلسه را آسان می کند.

در Super PuTTY می توانید هر تعداد برگه را که می خواهید باز کنید و آنها را به هر شکلی که می خواهید مرتب کنید تا از اندازه صفحه نمایش بزرگ نمایشگرهای مدرن استفاده کنید. همچنین امکان تعریف میانبر برای دستوراتی که بیشتر استفاده می کنید وجود دارد.

بچه گربه

مانند Super PuTTy، KiTTy نیز بر روی برنامه معمولی PuTTy ساخته شده است و در واقع یک فورک از همان پروژه است که هدف آن افزودن ویژگی های بهتر است. این به طور انحصاری برای سیستم عامل ویندوز در دسترس است.

این برنامه از تعداد زیادی از جلسات همزمان پشتیبانی می کند که می توانند برای مدیریت آسان در پوشه ها گروه بندی شوند.

KiTTy همچنین بسیار قابل تنظیم است و کلیدهای میانبر برای دستورات رایج قبلاً تعریف شده است، اما در هر زمان می توان موارد بیشتری را اضافه کرد. رمزهای عبور و کلیدها به طور خودکار ذخیره می شوند و همچنین حالتی وجود دارد که از جلسات باز در برابر ضربه های تصادفی صفحه کلید محافظت می کند.

ویژگی های پیشرفته تر شامل مدیریت اسکریپت ها و URL ها و همچنین گزینه ای برای اجرای چندین دستور پوسته به محض شروع یک جلسه است.

mobxterm

MobaXTerm یکی دیگر از سرویس گیرندگان ترمینال دسترسی از راه دور است که برای مدت بسیار طولانی در دسترس بوده است.

بسیاری از ویژگی های توسعه یافته را ارائه می دهد و همچنین از بسیاری از ابزارهای شبکه و پروتکل های دسکتاپ راه دور مانند RDP، VNC یا XDMCP پشتیبانی می کند. ادغام با سرور X11 به طور پیش فرض در دسترس است.

مانند گزینه های دیگر، MobaXTerm اجازه می دهد چندین جلسه به صورت موازی و در تب های جداگانه اجرا شوند. علاوه بر این، شامل یک ویرایشگر متن است و بسیاری از دستورات رایج لینوکس را می توان مستقیماً از برنامه های کاربردی در محیط ویندوز اجرا کرد. مجموعه ویژگی های از قبل غنی را می توان با استفاده از افزونه ها حتی بیشتر گسترش داد.

برخلاف اکثر گزینه های دیگر، MobaXTerm یک نسخه پولی نیز دارد. حتی اگر نسخه رایگان همه چیزهایی را که یک مدیر سیستم نیاز دارد فراهم کند، نسخه حرفه‌ای با ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی مشتری، تعداد نامحدود جلسات، گزینه‌های سفارشی‌سازی و بسیاری موارد دیگر ارائه می‌شود.

amremoteNG

اگر به دنبال ثبات و عملکرد اولیه هستید، mRemoteNG یک انتخاب عالی با رابط کاربری تمیز و بصری است.

علیرغم ظاهر ساده، به طرز شگفت آوری قدرتمند است و از طیف گسترده ای از پروتکل ها از جمله بسیاری از ویژگی های مفید مانند TAB و RDP و VNC پشتیبانی می کند.

تب ها و پنل ها را می توان به هر طریقی تغییر اندازه و گروه بندی کرد و اتصالات را می توان مستقیماً از سرورهای Active Directory وارد کرد. علاوه بر این، جلسات را می توان آیکون هایی برای مدیریت آسان اختصاص داد و همچنین یک مدیر اسکرین شات داخلی نیز وجود دارد.

این اپلیکیشن فورک پروژه دیگری به نام mRemote است و هدف آن ارائه راهی آسان برای مدیریت تمام اتصالات با یک دستگاه است.

لینوکس 2. زیر سیستم ویندوز برای

در حالی که یک برنامه ترمینال واقعی نیست، Windows Subsystem for Linux (WSL) می تواند برای اتصالات از راه دور استفاده شود و می تواند یک گزینه عالی برای این منظور باشد.

از تابستان 2019، نسخه دوم WSL دارای یک هسته اصلی لینوکس است و می تواند به صورت رایگان در هر نسخه ویندوز 10، از جمله Home One، نصب شود.

اساساً یک ماشین لینوکس مجازی شده را تحت Hyper-V اجرا می کند و چندین توزیع مانند Ubuntu، CentOS یا Debian را می توان در بالای آن نصب کرد.

WSL یک ترمینال واقعی لینوکس با پوسته Bash با ویژگی های کامل ارائه می دهد، اما پوسته های پیشرفته تری مانند zsh نیز قابل نصب هستند.

اتصال SSH مستقیماً از خط فرمان در دسترس است و کاربران می توانند هر برنامه دیگری را از مخازن رسمی یا غیر رسمی نصب کنند تا امکان استفاده از پروتکل های ارتباطی دیگر را فراهم کنند.

یک کاربر باتجربه لینوکس می تواند از تمام ابزارهای موجود در سیستم عامل نیز بهره مند شود.

در حالی که PuTTY تا حد زیادی محبوب‌ترین کلاینت SSH ویندوز باقی می‌ماند، برخی از گزینه‌های جایگزین ویژگی‌های گسترده‌ای را ارائه می‌کنند که می‌تواند وظایف مدیریت سیستم را تا حد زیادی ساده کند.

فیس بوکتوییترredditپینترستلینکدینهمخوانی داشتن